...
Roboty handlowe

Przewaga Robotów AI nad tradycyjnym handlem

Zastanawiamy się pewnie, jak w przyszłości będzie wyglądał świat w dobie szybkiego rozwoju cyfryzacji, technologii i automatyzacji, zwłaszcza na rynku finansowym czy kapitałowym. Człowiek od zawsze dążył do uproszczenia wszelkich prac, aby życie było łatwiejsze i wygodniejsze. Kluczowe pytanie brzmi, czy nadal będzie sam podejmował decyzje inwestycyjne, czy raczej pozwoli robotom robić to za niego. Zawód tradera to bardzo trudna i żmudna praca, wymagająca ogromnego doświadczenia, wiedzy ekonomicznej oraz analitycznego myślenia. Wraz z rozwojem technologii pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania, które ułatwiają pracę. Handel algorytmiczny powstał w latach 80-90-tych XX wieku, wraz z rozwojem technologii komputerowej. Dziś, po 40 latach, roboty handlują na rynku Forex w 92% przypadków!

Jakie są zalety robotów?

Po pierwsze oszczędność czasu.

Dzięki robotom traderzy mogą mieć większą kontrolę nad rynkiem przez 24 godziny na dobę. Uwolnienie się od negatywnych emocji jest możliwe, ponieważ roboty pracują zgodnie z ustalonym i przetestowanym planem. Handel algorytmiczny przywraca wolność traderom, eliminując konieczność ciągłego monitorowania ekranu i obserwowania tabeli notowań oraz wykresów.

Po drugie eliminacja aspektu psychologicznego.

Największą przewagą handlu automatycznego jest eliminacja wpływu emocji i zachowanie dyscypliny. Inwestorzy często podejmują nieracjonalne decyzje z powodu uprzedzeń poznawczych, nadmiaru informacji i konieczności szybkiego podejmowania decyzji. Automatyczny Trader Handlowy realizuje założenia strategii bez zastanawiania się i rozważania innych czynników.

Po trzecie szybkość reakcji.

Robot Handlowy monitoruje setki notowań różnych aktywów jednocześnie i dokonuje błyskawicznych obliczeń przy użyciu skomplikowanych formuł. Robot szybciej niż człowiek dostrzega, że założenia strategii zostały osiągnięte, i podejmuje decyzję o otwarciu lub zamknięciu zleceń. Człowiek fizycznie nie jest w stanie tak szybko zareagować.

Jakie są wady robotów?

Niestety roboty mają również wady, o których nie można zapominać. Do głównych należy wrażliwość na zakłócenia, co może być źródłem poważnego ryzyka. Kolejną wadą jest jakość danych przetwarzanych przez algorytm. Analiza danych historycznych i próba prognozowania na ich podstawie może być zawodna, jeśli dane są niskiej jakości.

Czy warto korzystać z robotów handlowych?

Zdecydowanie tak, ponieważ roboty handlowe mają ogromny potencjał, a ich zalety przeważają nad wadami i tradycyjnym tradingiem. Aby jak najlepiej wykorzystać to narzędzie i wyeliminować wady, kluczowe jest, aby robot i jego strategia były przetestowane przez dłuższy czas, aby sprawdzić, jak radzą sobie w niestandardowych warunkach rynkowych.

Zachęta do korzystania z robotów

Handel automatyczny może być korzystnym rozwiązaniem dla osób z mniejszym doświadczeniem, które nie mają czasu na samodzielną analizę wykresów, ale chcą inwestować swoje środki w sposób, który umożliwia ich wycofanie w dowolnym momencie. Osoby z większym doświadczeniem docenią możliwości algo-tradingu, gdyż mogą wdrożyć swoje własne strategie do odpowiedniego oprogramowania i je przetestować.

Nasze roboty to zautomatyzowana strategia, którą wielokrotnie przetestowaliśmy i z której korzystaliśmy przez wiele lat. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy do kontaktu na: MaxProfit24.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.