...

EMOCJE – PRZYCZYNA NAJWIĘKSZYCH STRAT INWESTORÓW

Psychologia inwestowania na giełdzie, to bardzo trudny i złożony temat i jest nierozerwalnie związana z tradingiem.  

Co zrobić by codzienny handel był dla nas przyjemnością? 

Bardzo ważne jest by być w odpowiednim stanie emocjonalnym podczas tradingu. Nie handluj, jeśli jesteś zmęczony, śpiący, zdenerwowany lub znudzony, ponieważ twoje decyzje i analizy nie będą tak dobre, jak wtedy, gdy jesteś w optymalnym stanie. Idealnie byłoby, gdybyś był w neutralnym stanie, bez innych emocji wpływających na twoje wyniki. 

Jakie najczęstsze obawy towarzyszą inwestorom?  

1.Strach przed pomyłką. 

Musisz zaakceptować nieprzewidywalność handlu. Nikt nie może z całą pewnością przewidzieć przyszłości, to co powinieneś zrobić, to ułożyć wszystkie prawdopodobieństwa na swoją korzyść, przeprowadzając analizę i odpowiednio handlować. Jeśli transakcja nie działa zgodnie z oczekiwaniami, odetnij ją, ponieś stratę i idź dalej. Zawsze patrz na szerszy obraz, a nie na krótkoterminowe niepowodzenia. 

2.Strach przed utratą pieniędzy. 

Musisz zaakceptować, że straty są częścią handlu, wszyscy przegrywają, nawet najlepsi traderzy na świecie, więc powinieneś skupić się na dobrym handlu, a nie na zyskach lub stratach. Jeśli to zrobisz, na dłuższą metę osiągniesz wielki sukces. 

3.Strach przed przegapieniem okazji. 

Musisz zdać sobie sprawę, że bez względu na to, jak dobry jesteś, zawsze przegapisz okazje, to część gry i nie powinieneś gonić za okazją, jeśli już jej nie ma, zmuszając do nieplanowanych transakcji. Pamiętaj, że nie musisz wykorzystywać każdej okazji do zarobienia pieniędzy.

4. Strach przed pozostawieniem pieniędzy „na stole”.

Może się zdarzyć, że zamkniesz transakcję i zobaczysz, że idzie ona jeszcze dalej w twoim kierunku lub gorzej, odcinając przegraną transakcję, a następnie patrząc, jak masowo idzie na twoją korzyść. Jest to całkowicie normalne i doskonale wpisuje się w nieprzewidywalność rynków. Nie możesz konsekwentnie sprawdzać doskonałych szczytów i dołków ani wychodzić tuż przed dużym spadkiem lub rajdem przeciwko swoim pozycjom. Weź to, co masz i po prostu przeanalizuj następną okazję, ponieważ tak jak trudno jest zarobić pieniądze, równie trudno jest nie oddać ich giełdzie. 

A jakie są główne filary tradingu? 

  1. Twoja pewność siebie jest silna i masz niezachwianą wiarę w wynik z przewagą na twoją korzyść.
  2. Naprawdę i głęboko akceptujesz stratę.
  3. Wiesz, że kiedy jesteś w transakcji, wszystko może się zdarzyć i wszystko jest możliwe, więc pozostajesz neutralny i elastyczny.
  4. Oczekujesz pozytywnych rezultatów swoich wysiłków i akceptujesz fakt, że wszelkie osiągane wyniki są doskonałym odzwierciedleniem Twojego poziomu rozwoju i tego, czego musisz się nauczyć.

Co zrobić gdy czujesz że emocje biorą górę i psychika Ci „wysiada”? 

Kiedy zauważysz, że źle sobie radzisz i Twój stan emocjonalny pogarsza się z dnia na dzień po prostu wyłącz wszystko, zajmij się czymś innym, uprawiaj jakiś sport, poczytaj książkę, jeśli masz hobby to jeszcze lepiej. Musisz odciąć się od tego złego stanu psychicznego przed powrotem do handlu. 

Jak można wyeliminować czy ograniczyć emocje w handlu? 

Dobrze by było, gdybyś miał sprawdzoną strategię, która działa już od dłuższego czasu, przetestowałeś ją na wielu rynkach i w zupełnie różnych warunkach rynkowych. Wystarczy ją tylko zautomatyzować i pozwolić algorytmom działać za ciebie, nawet gdy Ty śpisz czy jesteś zajęty czymś zupełnie innym. 

Jeśli jeszcze nie wypracowałeś swojej strategii i nie masz automatu do zarabiania, to polecamy Ci zapoznać się z naszą ofertą sprawdzonych i wielokrotnie przetestowanych robotów handlowych. 

Zapraszamy do kontaktu:  MaxProfit24.pl 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.